Projekt MOKYS

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /var/www/vyvoj.sk/www/html/sites/all/modules/views/views.module on line 906.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /var/www/vyvoj.sk/www/html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /var/www/vyvoj.sk/www/html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /var/www/vyvoj.sk/www/html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /var/www/vyvoj.sk/www/html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.
Back
[Ne, 01/08/2012 - 07:03]

VÝVOJ Martin, a.s. sa v spolupráci  s BAE Systems podieľa na projekte Mobilného Komunikačného Systému Ozbrojených síl SR ako hlavný projektant, integrátor a tvorca projekčnej a konštrukčnej dokumentácie pre celý systém.

Projekt MOKYS zabezpečuje bezpečný prenos informácií vo forme hlasu, dát či obrazov na operačnej aj taktickej úrovni velenia ozbrojených síl. Systém možno použiť aj na podporu strategického velenia alebo v riadiacich zložkách NATO. MOKYS je navrhnutý ako modulárny, vysoko mobilný systém, nezávislý od zmien konfigurácie síl.

Systém zahŕňa 3 typy kontajnerových platforiem, slovenské vozidlo TATRAPAN a mobilnú krátkovlnovú stanicu, umiestnenú na obrnenom vozidle RG32M so zosilnenou protimínovou ochranou.

Interoperabilita a technická vyspelosť projekt MOKYS bola preverená na najväčšom a najprestížnejšom medzinárodnom cvičení spojovacích špecialistov COMBINED ENDEAVOR 2008 v Nemecku. Toto cvičenie bolo zamerane na testovanie a zdokumentovanie interoperability komunikačných a informačných systémov používaných jednotlivými členskými krajinami NATO/PzM a ostatnými zúčastnenými krajinami. Testovaním bolo potvrdene, že projekt MOKYS  patri medzi technicky najmodernejšie systémy v rámci NATO. Projekt MOKYS bol tiež odmenený cenou GRAND PRIX IDEB 2008.

*V prípade záujmu o bližšie informácie nás neváhajte kontaktovať na email: info@vyvoj.sk

 

RG-32M
Kontajnery
TATRAPAN
Stránky, na ktoré sa chystáte vstúpiť, sú určené odborníkom v oblasti zbraní a streliva. Vstupom na ne vyhlasujete, že ste držiteľom zbrojného preukazu alebo zbrojnej licencie.

Websites you are about to enter are dedicated to experts in field of firearms and ammunition. You state that you are firearms licence or permit holder by entering these sites. ok